[IMG]Denize her bakışta sular alevleniyor. Hangi akşamlarda saklı gözlerin bilmiyorum ama ellerin bütün sırlarımı örtüyor. Avucumda yanık bir gül kokusu bırakıyosun.

Aşk davaya benzer, acı çekmek şahide.. Şahidin yoksa davayı asla kazanamazsın.

Şimdi burada, ben burada kırılgan bir mıh gibi duruyorum. Vuruyorum kendimi sensizliğe, sensizlik batmıyor canıma, yalnızca acıtıyor beni..

Annem yaşı ilerledikçe elim kolum ağrıyo diyor, ah be annem benim yaşım kaç ki hergün sol yanım ağrıyor..

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda, kimi yanımdasın kimi rüyamda, ama hep aklımdasın sakın unutma.[/IMG]Sen, hayalini kurup, sonunda bulduğum o hayallerimdeki adam değilsin. Sen karşıma çıkıp, bana aşkı hayal ettiren ilk sevgilisin.

Aşk her biri ayrı telden çalan notasız orkestra önünde iki kişilik muhteşem bir “çift-solo” geçebilmektir.

Bir deryada boğulmak, bir semada kaybolmak, bir kumsalda uzanmak, aşka dair savrulmak..

Sevgilim bil ki senden uzak ne güzellikleri avutur beni bu şehrin, ne de yıldızlı aksamları! Özlemin bir nehir olmuş yarar girer içimde ki dağları!

Bir çift yeşil göz yüzünden içimde bir sonbahar acıyor; öyle acıyor ki, acılar acısız kalıyor, mevsimler üstüme devriliyor, kışlar kışsız kalıyor.


Ne garip değil mi? İkimizinde birer kalbi var, seninki sen de, benimki seninkinde..

İyiki varsın sevgilim. İyiki varsın ve varolmanın anlamı seninle bütünlendi. Hasrete tutsak, hasrete ketum yüreğimde aşk şarkıları fısıldatan kudretinle iyiki varsın.

Yoluma çok aşk çıkar benim daha, ben aklıma koyduktan sonra.. Sen kendi derdine yan! Acaba bulurmusun bir ben daha..

Kimi aşklar hiç bitmezmiş; bizimkisi bitenlerden. Sevmeye yeteneksiziz.

Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun.

İranlı bir şair der ki: “Aşka uçarsan kanadın yanar.” Mevlana der ki: “Aşka uçmadıktan sonra kanat neye yarar?” Yunus Emre de derki: “Aşka vardıktan sonra kanadı kim arar?”

Aşk’ın en adaletsiz yanı nedir bilir misin? Ağızdan çıkmaya cesareti olmayan sözlerin yürekte fırtınalar kopartmasıdır.

Dün akşam yine seni düşündüm bir şey tıkandı boğazıma ağlayamadım ölüm mü yoksa sensizlik mi korkuttu ayırt edemedim çünkü farkı yoktu..

Ağırdır aşklarım her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

Birgün adını anarken kesilirse sesim, halayini düşlerken kesilirse nefesim ve hasrete yenilipte ıslanırsa gözlerim bilki yalnız seni özlemişim.

Konuş benimle! Aşkın bütün halleriyle konuş. Beynimdeki kan pıhtılaşana kadar, keşkehanlar ruhuma acı verene kadar. Hasret damarlarımdaki kanı emene kadar, hoşgörü ormanlarım kuruyuncaya kadar.

Elinde ne varsa hayata dair, ötesi hiçbir şey yada vesair.. Hani demiş ya şair; Mutluluğu sende bulan senindir..

Aşka inancını kaybetmiş her kadının arkasnda başarılı bir erkek vardır..

Bir gülüm oldu adını aşk koydum, kopardılar. Bir gülüm oldu adını sevgi koydum, soldurdular. Yine bir gülüm oldu adını ızdırap koydum, ne koparan var ne solduran..

Derler ki, aşk da unutulurmuş herşey gibi. Hem de yaşanıp bittikten, soğuyup küllendikten sonra değil, tam da dolu dizgin devam ederken unutulurmuş aşk.

Ellerim bile senin yüzünden birbirini kıskanırdı.. Biri tenine dokunsa diğeri sigara yakardı..Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

Sarılmak neden güzeldir bilirmisin? Çünkü sağ tarafta kalp yoktur ve orası hep boştur, sarlınca sağ tarafını onun kalbi doldurur.

Önce aşık oluyoruz, sonra terkediliyoruz, sonra kendimize iyi bakıyoruz malum gidenler hep iyi niyetli..

Üzülme, hangi ayyaş teşekkür etti ki kadehini doldurmak için ezilen üzüme.

Telefon tellerine dolanan sesini istiyorum. Sesinin rengini kokusunu nefesini.. Bu bahçeye dönmüş ruhuma hoş geldin. Hoşgeldin.. Bebek yüzlü baharıma hoş geldin.

Sessizlik en çok da sen yanımdayken acıtıyor beni. Sözlerin başka kapıların dünyalarını aralayan anahtar. Konuş.. Hep konuş.. Konuşmalarla çoğalt evreni..

Ve biz seninle tarih boyu geç kalınmış aşkız, hiç vaktinde yetişemedik hayal kırıklıklarımızı taşıyan vapurun kalkışına..

Yaşamın kaynağı sevgi ise, eğer sevgi bir tutku, tutku bir amaç, amaç birşeyleri biri ile paylaşmaksa, paylaşmak aşk, aşk hatırlamaksa hep aklımdasın.

Biliyordum, seni seviyorum derken yeni bir alfabe keşfettiğimi, kimsenin okuma yazma bilmediği bir kentte..

Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi? Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!